Atgarsiai iš „Agro dūzgių“ - Žemtiekimas

Blog

Atgarsiai iš „Agro dūzgių“

Nors po „Agro dūzgių“ jau praėjo keletas dienų, tačiau atgarsiai vis dar sugrįžta, klientai džiaugiasi naudingu ir įvairiapusiu demonstraciniu renginiu. O jis buvo tikrai įvairiapusis, renginio pradžioje susirinkę dalyviai klausėsi doc. dr. E. Klimo skaitomo pranešimo – „Žolinių pašarų gamybos optimizavimas gyvulininkystės ūkiuose, panaudojant ankštines žoles“. Vėliau vyko svečius įtraukianti diskusija apie pašarų kokybės svarbą produkcijai bei įtaką gyvulių gerovei ir sveikatai. Kavos pertraukos metu vyko edukacija apie kokybišką pieną, jo degustacija. O antra renginio dalis buvo praktinė – pašarinio žolyno apžiūra ir jame dirbančios inovatyvios „SIP“ ir „KUHN“ pašaro ruošimo technikos demonstracija.

agro1

Demonstracijos metu ŽŪA mokomojo ūkio žolę pjovė, grėbė, presavo, į ritinius vyniojo Slovėnijos prekių ženklo „SIP“ ir Nyderlandų prekių ženklo „KUHN“ technika. Profesionali „Žemtiekimo“ komanda sutvarkė beveik 7,5 ha demonstracinio žolyno žolę. Buvo ne tik pademonstruota viena našiausių technikų, o taip pat paruošta daug aukščiausios kokybės pašaro.

agro2

Demonstracijos metu visų dėmesį labiausiai prikaustė transporterinis grėblys „SIP AIR HD 900 T“, grėblys pasižymi šiais išskirtinumais, kuriuos būtina akcentuoti.

  • Grėbimo metu sąvalkos formuojamos kairėje, dešinėje arba viduryje, galima formuoti 1 – centre ar 2 šonuose.
  • Galima dirbti ir su viena grėblio puse (kitą tuo metu pakelti).
  • Hidropneumatinė greblio pakaba profesionaliai kopijuoja žemės paviršių, o rinktuvas išsilenkia net iki 60 mm pagal žemės kontūrą.
  • Transporterio juostos pagalba, pašaras švelniai perkeliamas į sąvalkos vietą, nesmulkinamas ir nesuteršiamas žemėmis.
agro3

Ne ką mažiau dėmesio sulaukė ir ritininių presas – vyniotuvas „KUHN FBP 3135“. Dėl išskirtinės smulkintuvo rotoriaus pirštų formos, presas pasižymi nedidelėmis kuro sąnaudomis. Patentuota rulono aprišimo sistema – naudoja 2 plėvelės ritinius. Rulonas net atsidarius kamerai išlaiko savo pradinį diametrą, neišsipučia, nepritraukia oro, kas užtikrina puikią pašaro fermentaciją. Ritinių vyniojimo metu galima uždėti ir nelyginius plėvelės sluoksnius (5, 7), ir taip sutaupyti plėvelės. 3D vyniojimo funkcija sumažina nereikalingą plėvelės sluoksnių skaičių ritinio galuose, ją perskirstant ten, kur labiausiai reikia – ant kampų.

agro4

Nyderlandų atstovaujamą „KUHN“ techniką anglų kalba pristatė atstovai Dmitry Tyapkin ir Roy Raeds, „SIP“ technikos darbą anglų kalba komentavo Patrick van Melick, vertėjavo UAB „Žemtiekimo“ produktų vadybininkas Domas Pačenga.

agro5
agro6

Nuotraukos: VDU, Jonas Petronis
Išsamesnį straipsnį skaitykite portale Ūkininko patarėjas.