Naujas Griškabūdžio ŽŪB gyvulininkystės kompleksas - Žemtiekimas

Blog

Naujas Griškabūdžio ŽŪB gyvulininkystės kompleksas

Naujas Griškabūdžio ŽŪB gyvulininkystės kompleksas

Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė kovo 26 d. iškilmingai atidarė naująjį Katilių gyvulininkystės kompleksą.
Čia atidarytos dvi naujos pieninių karvių fermos su 50 vietų GEA koncerno melžimo karuselė „AR Performer“. Džiaugiamės, jog galėjome būti šio projekto dalimi, nes visą fermų bei melžimo karuselės įrangą sumontavo UAB “Biržų žemtiekimas“ specialistai.
50 vietų melžimo karuselė – šiuo metu didžiausia Lietuvoje. Ją sumontuoti užtruko 3 mėnesius. Karuselėje melžimas vyksta automatizuotai, aparatai nuimami automatiškai, bet melžikliai uždedami rankiniu būdu.
Pasak „Biržų žemtiekimo“ gyvulininkystės įrangos pardavimų vadovo Laisvūno Aušros, tokio tipo melžimo karuselė Griškabūdžio bendrovėje pasirinkta atsižvelgiant į ūkio poreikius ir ilgą karvių laktaciją, nes yra planų kai kurių grupių karves melžti 3 kartus per dieną. Melžimo karuselė gali suktis nesustodama ir yra labai patikima. Kiekvienos karvės duomenys apdorojami bandos valdymo programoje. Karvėms ant kaklo užkabinti „CowScoutI“ davikliai atpažįsta į karuselę įeinančią karvę, taip pat fiksuoja duomenis, kada karvė ėda, kiek guli, kada rujoja, tad ypač tiksliai ir laiku galima identifikuoti karvių rują ar gyvulių susirgimo riziką.
Bendrovėje pastatytos dvi naujos modernios gyvulių laikymo fermos, kurios kartu talpina 697 karves. Naujose fermose gyvulių mikroklimato kontrolė vykdoma automatiniu būdu, sekant vėjo gūsius ir lietų, papildomas oro srautas įjungiamas automatiškai pasiekus nustatytas vertes. Automatizuotos technologijos eliminuoja galimas klimato kontrolės klaidas. Karvių ėdimo ir poilsio zonos atskirtos, o vienu metu prie šėrimo stalo gali prieiti visi gyvuliai. Žinoma, kad karvės pieno produktyvumas priklauso nuo galimybės laisvai ir daug ėsti, gerti bei netrukdomai ilsėtis.
Kaip sakė L.Aušra, šis projektas – tai dar viena vizitinė kortelė į Biržų žemtiekimo piniginę. Labai džiugu, kad ši žemės ūkio bendrovė ryžosi tokiai didelei investicijai, o mes, kaip įmonė, galėjome realizuoti šias idėjas.

Čia galite pažiūrėti video apie naująjį Katilių gyvulininkystės kompleksą:

https://www.facebook.com/zemtiekimas/videos/329539767702083/